Vážení rodiče, jsme velice rády, že jste vybrali pro Vaše dítě právě naší mateřskou školu, která podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku, podílí se na jeho zdravém citovém, rozumovém a tělesném rozvoji.

Posláním naší MŠ je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem na základě jejich možností, zájmů a potřeb.
Chtěly bychom Vám poskytnout několik důležitých informací, které Vás určitě budou zajímat a také Vás seznámit s programem pro Vaše děti.

V naší MŠ jsou děti rozděleny do čtyř tříd podle věkové kategorie: V I. třídě jsou děti nejmenší od dvou do tří let pod vedením paní uč. Zetové a Čejpové, asistentka pedagoga paní Jílková (24 dětí) ,
ve II. třídě jsou děti od tří do pěti let pod vedením paní uč. Bc. Jiráskové a Odvárkové, asistentka pedagoga paní Čížková(24 dětí),
ve III. třídě jsou děti od čtyř do šesti let pod vedením paní uč. Kovalevové a Bruncové (24 dětí) a ve IV. třídě jsou děti od pěti do sedmi let pod vedením paní uč. Psigodové a Marčekové, AP paní Jílková (24 dětí).
Děti mohou být přemístěny i podle zaplnění tříd.

Provoz mateřské školy je od 6 do 15,45 hodin. Mezi 6 až 7 hodinou se děti přijímají v přízemí v I. třídě a po té si je učitelky odvádějí do svých tříd.
Děti se v docházce zapisují pravidelně každý den. Pokud dítě chcete odhlásit, je nutné bud telefonicky nebo osobně nahlásit učitelce nejpozději do 7.50 hodin nebo den předem. Po domluvě s učitelkou máte možnost přivádět i odvádět své dítě podle svých potřeb.

Stravné se platí složenkou (ústřižek je třeba odevzdat do školky ke kontrole) nebo přes bankovní účet (900062389/0800), kde pravidelně každý měsíc zaplatíte 800 Kč a jednou za rok vám vedoucí školní jídelny stav vyrovná. Cena stravného na den je 40 Kč (oběd + 2x svačina).
Děti, které v průběhu tohoto školního roku dosáhnou sedmi let - podle zákona spadají již do kategorie školních dětí a budou mít cenu stravného 42 Kč (840 Kč přes účet).
Školné se hradí přes bankovní účet (19-0904022309/0800) . Školné činí 450 Kč.
I v letošním roce je možnost platit školné hotově v MŠ u  p. Psigodové vždy 15.-16. v měsíci - poté obdržíte doklad o zaplacení

Doplňkové a nadstandartní aktivity. V letošním roce budeme pokračovat i s cvičením v tělocvičně ZŠ.
Každé jaro zajišťujeme dětem předplaveckou výuku pro starší děti v bazénu ve Stráži pod Ralskem. Podle zájmu rodičů organizujeme i lyžařský výcvik ve spolupráci se sportovní agenturou Sportkids Liberec. Děti mají možnost shlédnout divadelní nebo loutkové představení, koncem školního roku jezdíme společně na výlet, pořádáme různé akce jako je návštěva Mikuláše a čerta, vánoční besídku, maškarní rej, zimní hry na sněhu, vítání jara, rej čarodějnic, besídku ke Dni matek, Den dětí a na konci školního roku závěrečnou akademii, kde se loučíme s předškoláky. S menší skupinkou dětí chodíme pravidelně s kulturním vystoupením potěšit i naše důchodce do pečovatelského domu, připravujeme program i pro různé besedy a životní jubilea ve spolupráci se SPOZem, vítáme občánky našeho města a také připravujeme vystoupení pro akce pořádané naším zřizovatelem.
Chtěly bychom dobře spolupracovat i s Vámi - rodiči, proto Vás včas budeme informovat o všech akcích, které budeme pořádat a do kterých bychom Vás chtěly zapojit.
Pokud i vy přijdete s nějakým dobrým nápadem jak dětem udělat radost, tak nás, učitelky, to velice potěší. Zároveň bychom Vás chtěly poprosit, pokud budete mít možnost požádat svého zaměstnavatele nebo pokud je to ve Vašich možnostech, o jakékoliv přispění (finanční, věcné, ale i pomocná ruka je dobrá) na zlepšení prostředí a vybavení našich tříd. Chceme, aby se Vaše děti v naší mateřské škole cítily jako doma a věřte, že pro to uděláme maximum.
  lva Psigodová, zástupkyně ředitelky a kolektiv hodných a milých učitelek tel.: 487 762 103, mob. 702 152 214

Pozn.: Do mateřské školy si děti mohou přinést svoji nejoblíbenější hračku, nejlépe plyšovou do své postýlky. Všechny věci dětem podepisujte, abychom i my, učitelky, věděly, čí to jsou bačkůrky, pyžamko, apod. Rády bychom Vás poprosily o malé polštářky - děti je budou používat během celého dne při všech činnostech (ranní kruh, poslech pohádek, relaxační cvičení, apod.)

kolektiv MŠ