phoca thumb s 01-P3301697K 31.12.2012 zanikl název I.mateřská škola Preciosa, o.p.s. a od 1.1.2013 se z naší školky stalo odloučené pracoviště Mateřské školy Studánka. Mateřská škola Studánka je příspěvkovou organizací, zřizovatelem je Městský úřad v Jablonném v Podještědí.

Mateřská škola leží v klidné části města, kde zahradou sousedí se Základní školou, takže děti mohou pozorovat své starší kamarády při jejich aktivní činnosti na hřišti.

Škola má čtyři třídy, ve kterých jsou umístěny děti podle věku a to v I.třídě – děti 3-4leté, ve II.třídě – děti 3-5leté, ve III.třídě – 4-6leté a ve IV. třídě 5-7 leté. Třídy jsou velké, světlé, prostorné a umožňují dětem dostatek pohybu a herního vyžití. Ke každé třídě patří další místnosti, je to kabinet na pomůcky a hračky, ložnice, prostorné soc.zařízení, sprchový kout, přípravná kuchyňka, šatna. K budově patří velká zahrada, která je účelně rozdělena na travnatou část, pískovou a betonovou plochu, takže děti využívají zahradu po celý rok. Zahrada je pravidelně ošetřována a. každý rok postupně vybavována jednotlivými hracími prvky.

Kapacita školy je 100 dětí.
Personál mateřské školy tvoří celkem 13 zaměstnanců, složen je z 8 pedagogických pracovnic + 1 asistentka a 4 pracovnic pomocného personálu (zajišťují úklid, školnictví a výdej stravy).
Příprava stravy je zajišťována v prostorách kuchyně základní školy. Od 1. ledna 2004 je v mateřské škole pouze výdejna jídel. Jídlo se do mateřské školy dováží v nerezových termosech, pravidelně se měří a zapisuje jeho teplota před výdejem. Provoz školy zůstává stejný a to od 6.00 – 15.45 hodin, prodloužen je pouze na žádost rodičů ve výjimečných případech.
Ve vstupních prostorách na informační tabuli se rodiče mají možnost seznámit s tím, co naše škola dětem nabízí, se školním a s organizačním řádem, s ročním plánem, s vnitřním předpisem a dalšími dokumenty.

Zápis do mat. školy probíhá v dubnu každého roku.
V případě volných míst přijímáme děti i během školního roku.
Výše školného, která je stanovena správní radou, činí na 1 dítě 375 Kč/na měsíc. Tato výše školného se hradí po dobu školního roku (tj. od září do června).

VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PROCES

Koncepce výchovné práce je rozpracována ve školním programu „Cestou pohody k poznání“, konkrétně v pěti hlavních oblastech, které reflektují vývoj dítěte, jeho přirozený život, zrání i učení.
Každá třída má vypracovaný „třídní program“, který se doplňuje konkrétní, aktuální situací a náladou. Tento program je zpracován s přihlédnutím k věkovému složení dětí, je tvořivý a vyžaduje tvůrčí práci.
Naše cíle se nám daří plnit, o čemž svědčí kladná odezva jak u rodičů, tak i u učitelů ZŠ, kteří naše absolventy přebírají.

K hlavním úkolům naší mat.školy patří:
- navázat na rodinnou výchovu - individuální přístup ke každému dítěti
- péče o tělesný rozvoj a zdraví dětí
- rozvoj estetické výchovy
- enviromentální výchova
- péče o rozvoj správné výslovnosti - logopedická péče