Projekt s polskou mateřskou školou ve městě Boleslawiec - výstupy a text projektu.

1.1. Název projektu: Předškolní příhody z krajiny přírody

Zahájení projektu: 01.08.2016 Ukončení projektu: 31. 7. 2017

Název žadatele: Gmina Miejska Bolesławiec
Partner projektu: MŠ Studánka U Školy

Shrnutí projektu:
Tento projekt se zaměřuje nabudování a posilování systému spolupráce na obou stranách hranices výhledem společného zlepšení a kontinuity kontaktů. Aktivity realizovanév rámci projektu přispívají k rozvoji přeshraniční integrace dětí aučitelů, umožňují lepší vzájemné poznávání a také hlubší a efektivnějšíspolupráci zaměřující se na vytváření ekologického povědomí u dětí a také šetrného přístupu k přírodě již od těch nejmladších let. Během realizaceprojektu děti budou poznávat svět přírody formou činností a smyslů, běhemrůzných aktivit budou prohlubovat své znalosti o rostlinách a zvířatech, kteréžijí ve volné přírodě. Projekt si klade za cíl uvědomit dětem, že život bezkontaktu s přírodou není možný, a vše, co člověk potřebuje k životu,bere ze životního prostředí, má prohloubit znalosti dětí o rostlinách aživočiších, vytvářet schopnosti racionálního využívání přírodních zdrojů. Problémformování pocitu zodpovědnosti za stav přírody a změn ve způsobu dosavadníhomyšlení a chování člověka je nutné řešit od nejmladších let. Environmentálnívzdělávání je nutné zahájit již v mateřské škole, protože takto je realizacesprávného procesu ekologické výuky nejsnadnější. Dítě vychované v potřeběkontaktu s přírodou, které se naučí myslet ekologicky, můžev dospělém věku změnit k lepšímu nebo omezit negativní dopady hospodařenísvých předchůdců. Prostřednictvím společných setkání, aktivit, bádání aekologických dílen se děti přiblíží světu přírody a pochopí, že jsme všichni, nezávisle na místě svého bydliště, zodpovědní za životní prostředí.

Projekt bude naplněn následujícími aktivitami:

1. Aktivity:
1 Řízení projektu
2.Školící workshopy "Předškolní dobrodružstvíve světě přírody? pro učitele a personál z Polska a ČR
ve Świeradowě Zdroji
Termín: 23.-25.09.2016
23.09.2016r. - pátek ? slavnostní zahájení projektu
24.09.2016 - sobota ? teoreticko-praktické školení (10 hod.)
25.09.2016 - neděle ? teoreticko-praktické školení (5 hod.)
Ubytování a stravování pro českou a polskou skupinu
Předání propagačních materiálů, triček s logem projektu a upomínkovýchpředmětů pro účastníky
školení
3. Setkání dětí a učitelů z Polska a ČR "Všichni společně chraňme les"v Jablonném v Podještědí