• DSCN8814.JPG
  • IMG_20190517_111837.jpg
  • IMG_20190517_111929.jpg

Podzim v první třídě

Podzim zavítal i do naší první třídy, kde využíváme plodů podzimu a nakládáme kaštánky, sbíráme houby, šípky a další činnosti. U stolečku procvičujeme jemnou motoriku stříháním houbiček, modelováním kaštánků nebo šnečků, natíráním papírových ruliček vodovkami. Ke společné hře využíváme Krtečka a jeho kamarády (žabku, zajíčka a myšičku). Děti chodí do školky rády a vytvářejí si u nás kamarády. Z první třídy zdraví děti a Veronika, Petra i Jana.

Program na ŘÍJEN 2019

2.10. - Ekoprogram Jany Modré „Babka bylinkářka“ – pro děti ze III. a IV. třídy. Prosíme rodiče o 60 Kč.

8.10. – Vánoční fotografování pro všechny děti – od 8.00 hodin.  Kdo si nebude přát fotografie, prosím, nahlaste to učitelkám ve svých třídách.

10.10. – „Ovocný den“ – celé dopoledne si děti budou hrát, malovat, ochutnávat, vařit a vyrábět z různého druhu ovoce. Prosíme maminky o pomoc, pokud máte nějaký dobrý nápad nebo dobrou mňamku z ovoce, děti rády ochutnají.

17.10. – Polodenní podzimní ekovycházka pro II., III. a IV. třídu – termín se může přizpůsobit podle počasí. Prosíme o baťůžky s pitíčkem. Odcházíme hned po svačince – mezi půl devátou a devátou. Dětem dejte vhodné oblečení a obutí do lesa.

21.10. - V MŠ bude probíhat vyšetření zraku u vašich dětí. Pokud budete mít zájem o toto vyšetření, prosíme, vás, aby jste ve svých třídách podepsali souhlas s vyšetřením a zaplatili předem 150 Kč.

23.10. – „Naše dýňobraní“ – přijďte mezi nás v 17.00 hodin, přineste si sebou již vydlabanou dýni, společně si rozsvítíme  zahradu a za splněné úkoly, které vás na zahradě budou čekat, bude sladká odměna.

24.10. – Návštěva předškoláků v knihovně – od 9.00 hodin

28.10. – STÁTNÍ SVÁTEK – MŠ UZAVŘENA

1. - 30.10. – Podzimní prázdniny – provoz omezen na dvě třídy

První dny u prvňáčků

Tak jsou za námi první adaptační dny a myslíme, že jsme to všichni zvládli na jedničku. U někoho se objevily slzičky, ale hned jak maminka nebo tatínek odešli, děti si běžely hrát nebo jsme vymýšleli společnou hru.

Program na ZÁŘÍ 2019

4.9. – Rodičovské schůzky ve všech třídách

23.9. – Vítáme podzim – děti z I. třídy uspávání zahrádky, děti ze II., III. a IV. třídy ekovycházka do okolí MŠ.

26.9. – Výlet pro děti ze III. a IV. třídy do libereckého ekoparku. Odjezd po svačině v 8.45 hodin, příjezd  až po dvanácté hodině na oběd. Sebou dejte dětem baťůžek s pitím a nějakou dobrůtkou.

V dílničkách je k dispozici lektor, tvoří se především se dřevem, dalším přírodním materiálem a s hřebíky a kladívky, ideální čas na tvoření je cca 30 min nebo dle časových možností. Děti se rozdělí na skupinky, část je v dílničkách s lektorem a zbytek má volný čas na prozkoumání parku a pak se skupinky prostřídají. Výrobky budou uzpůsobené věku a schopnosti dětí, každý si odnese domů originální vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Naučná stezka Čtyři živly provede děti celým parkem v doprovodu  pedagoga, nakonec děti čeká odměna v tajuplné jeskyni. Cena za zvýhodněný balíček 100 Kč/žák (stezka+vstup+dílny).

27.9. – Divadlo Matýsek – pohádka O žirafě – od 8.30 hodin. Prosíme rodiče o 45 Kč

Vítáme Vás ve školním roce 2019/2020

Vážení rodiče, srdečně Vás vítáme na stránkách naší mateřské školy ve školním roce 2019/2020.

Zde najdete všechny informace, které se týkají školky, všechny akce, výlety, nabídky.  Současně tyto informace budou vždy vyvěšeny i na nástěnkách ve všech šatnách.

Dále Vás srdečně zveme na informativní schůzku rodičů ve středu 4.9.2019  od 15,00 hodin.

Program :

•          Základní informace o MŠ, vzdělávací program, denní program, způsob práce v MŠ
  •          Seznámení  se Školním a Organizačním řádem
  •          Plavání a lyžařský kurz pro nejstarší
  •          logopedie
  •          Změna školného, stravování a způsob placení
  •          Různé

PRÁZDNINY pro nové děti

Upozornění pro rodiče nově přijatých dětí.
V rámci adaptace během měsíce srpna máte možnost každou středu přijít se svými dětmi mezi 9.30 -11.00 hodinou na naši školní zahradu. Využijte tak možnosti si s dětmi pohrát na pískovišti a seznámit se s prostředím MŠ.

Poslední týden v srpnu - od 26. -30.8. 2019 od 8.00 - 9.30 hodin bude pro vás otevřena i I.třída na adaptaci dětí. Využijte tohoto období a přijďte mezi nás.

Co všechno potřebuje dítě do MŠ ?

• bačkory ( ne pantofle)
  • pyžamko
  • holiny
  • pláštěnku
  • věci na převlečení
  • kartáček, pastu a kelímek
  • plastový hrníček na pitný režim

V šatně na tebe čeká taška, do které si všechny věci uložíš a zpět pověsíš na svoji značku.

Podle potřeby poprosíme rodiče o papírové kapesníčky, protože látkové jsou neposedné a pořád se nám někde schovávají.

Stále se ještě mazlíš? Tak si do školky dones malý polštářek, který budeme potřebovat na poslech pohádek, na cvičení i na různé hry.

A v postýlce rádi usínáme s nejoblíbenějším plyšáčkem.

A co ve školce nepotřebuješ?

• pitíčka (máme pitný režim)
  • svačinky nebo dobrůtky (ostatní děti by chtěly taky)
  • hračky (často se někam schovají nebo se rozbijí – nechceme, aby si brečel)

Výše školného pro školní rok 2019/20

Vážení rodiče, pro školní rok 2019/20 stanovila Rada Města Jablonného sníženou částku školného a to 438 Kč. Toto školné platí dnem 1.9.2019. Školné nebudou platit děti, které mají povinnou školní docházku (předškoláci) a děti s odkladem školní docházky. (č.b.ú. 19-0904022309/0800)

Stravné se platí složenkou (ústřižek je třeba odevzdat do školky ke kontrole) nebo přes bankovní účet (900062389/0800), kde pravidelně každý měsíc zaplatíte 640,- Kč a jednou za rok vám vedoucí školní jídelny stav vyrovná. Cena stravného na den je 32,- Kč (oběd + 2x svačina).
Děti, které v průběhu tohoto školního roku dosáhnou sedmi let - podle zákona spadají již do kategorie školních dětí a budou mít cenu stravného 33,- Kč (660,- Kč přes účet).