INFORMACE pro rodiče - KVĚTEN 2020

Vážení rodiče, konečně jsme dostali metodiku k otevření mateřské školy:

Předpokládaný termín otevření je 25.5.2020

Žádám rodiče, kteří to nutně nepotřebují z pracovních nebo ekonomických důvodů, ať dobře zváží docházku svého dítěte do mateřské školy.

Prosíme rodiče, aby nás o svém rozhodnutí nevyužívat školku informovali telefonicky (736 629 543) nebo e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Do školky musí chodit jen děti naprosto zdravé, bez příznaků kašle, rýmy, zvýšené teploty.

Při příchodu do MŠ musíte donést vyplněné Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (v příloze).

Cesta do mateřské školy a z mateřské školy

Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

•  Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky
  •  Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti).

Příchod k mateřské škole a pohyb před mateřskou školou

•  Minimalizovat velké shromažďování osob před školou;
  •  Před školou dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti)

Doprovázející osoba se v prostorách mateřské školy pohybuje vždy v roušce, a to pouze po nezbytně nutnou dobu (zejména předání, vyzvednutí dítěte).

• Neprodleně po přezutí a převlečení si musí každé dítě důkladně (20 až 30 sekund) umýt ruce vodou a tekutým mýdlem.

V prostorách mateřské školy děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí

•  všechny aktivity budeme organizovat tak, aby děti mohly strávit většinu dne venku za každého počasí (dejte jim vhodné oblečení  a boty na zahradu)
  • Pro pobyt venku se využívá pouze areál MŠ, včetně zahrady
  •  Úklid a dezinfekce probíhá minimálně jednou denně.

Dezinfekce povrchů nebo předmětů, které používá zvláště velký počet lidí, musí být prováděna několikrát denně (např. kliky dveří, spínače světla, …)

Obě budovy Mateřské školy Studánka budou v době hlavních prázdnin otevřené v červenci i v srpnu, ale v omezeném režimu, převážně pro děti pracujících rodičů.